Короткий екскурс в історію шкільної бібліотеки

/Files/images/Читальний зал, абонемент бібліотеки.jpg

Однією з істин моєї педагогічної віри є безмежна віра у виховну силу книжки... Розумна, натхненна книжка нерідко вирішує долю людини.

В.О. Сухомлинський

Серед універсальних бібліотек важливе місце займають шкільні бібліотеки. Бібліотека є структурним елементом системи виховання в загальноосвітній школі, її робота, як інформаційного центру, проводиться з урахуванням потреб навчального процесу. Історія розвитку бібліотеки пов`язана з історією школи.

Середня школа № 135 м. Харкова була побудована після Великої Вітчизняної війни. Спочатку, в період 1944-1945 р.р в мікрорайоні були організовані перші розрізнені класи, в яких навчались діти різних вікових груп. Пізніше, 1 червня 1948 року виконком Джержинської ради депутатів прийняв рішення про відкриття 135-ї початкової школи. В цьому ж році і відкривається шкільна бібліотека.

В 1957 році вона переїхала разом зі школою в нове 3-х поверхове приміщення по вулиці Сумгаїтській 1.

Важко уявити, як виглядала бібліотека в той час. Ветерани школи розказують, що це був маленький кабінет з самотужки зробленими дерев`яними стелажами, виставочним стендом і декількома стільцями.

Фонд книг бібліотеки був дуже маленький, зате бібліотека одержувала багато різноманітних періодичних видань. У зв`язку з тим, що в бібліотеці не вистачало місця, було дуже тісно, всі періодичні видання бібліотекар розкладав на столи в учительській, там вони і зберігалися. Першим бібліотекарем була вчителька початкових класів Безсонова О.І.

Сьогодні - це велике приміщення: книгосховище для художньої літератури, читальний зал. Бібліотека має також окреме книгосховище для підручників.

Світлий, красивий читальний зал площею 50,6 кв.м обладнаний сучасними книжковими шафами, письмовими столами і стільцями, ілюстрованими виставками. З великою приємністю в ньому працюють учні та вчителі школи.