• Новини школи

Попередження дитячого травматизму під час проведення зимових канікул

2015-01-05

Для попередження зимового травматизму необхідно дотримуватися наступних простих правил:

1) Носити взуття бажано на плоскій підошві або на низькому квадратному каблуці. Краще, якщо підошва буде з великою ребристістю, яка не ковзає.

2) З ожеледицю ходити треба по-особливому - як би трохи ковзаючи, немов на маленьких лижах. Йти бажано як можна повільніше. Ковзати по льоду спеціально не варто - це збільшує обмерзання підошви. Пам'ятайте, чим швидше крок, тим більше ризик впасти.

3) Особам літнього віку, найбільш схильним до травматизму, рекомендується прикріплювати на підошву звичного взуття спеціальні накладки "протиожеледі". Їх можна придбати у відповідних торгових точках.

4) Слід дотримуватися техніки безпеки при занятті екстремальними видами спорту, використати усі необхідні захисні аксесуари (налокітники, наколінники, шоломи і т. д.).

5) Важливо навчити дитину дотриманню техніки безпеки при катанні на лижах, ковзанах, санчатах. Не забудьте забезпечити дітей усіма необхідними засобами захисту.

Дорослим необхідно уміти надати першу допомогу дитині

Увага і обережність є основними засобами для профілактики травматизму, і не лише зимового. А тому, виходячи на вулицю, особливо в ті дні, коли "плюс" на вулиці міняється на "мінус" або навпаки, треба оцінювати кожен свій крок! Пам'ятайте, краща профілактика зимових травм - це обережність і обачність!