Костянтин Федрович народився у Курську у 1915 році в робітничій родині. Закінчив фабрично-заводське училище, працював помічником машиніста, шофером, любив музику грав на гитарі, баяні, піаніно, духових інструментах. У 1936 р. в Севастополі навчався в електромеханічній школі, став інструктором. У 1940 р. склав іспити до Одесського інституту інженерів водного транспорту. У липні 1941 р. пройшов скорочені курси молодших лейтенантів та отримує перше звання.

У жовтні 1941 р. приймає участь в обороні Севастополю, а в листопаді їде до Кавказу. 10.05.1943 р. Ольшанського було призначено командиром однієї з рот морської піхоти 384-го Окремого батальйону.

Успішно приймає участь у ряді операцій, прикладом є успіх в Таганрозьській та Маріупілській операціях. 25.03.1944 р. старший лейтенант К.Ф.Ольшанський був викликаний до штабу ознйомитися з новом завданням: сформувати группу в 100 чоловік та в ніч на 26.03 висидитися врайоні південної окраїни Миколаїва та порушити комунікації та управління у стані противника і цим забезпечити успіх наступу частин, що наступатимуть з фронту. Але в розпорядженні були лише кілька рибацьких лодок, тому взяли лише 55 бійців, командиром десанту був признаний К.Ф.Ольшанський. Взяли 7 човнів, а вже коли пливли П.Бугом, виявили в них течі, люди повинні були увесь час вичерпувати воду. Миколаївський рибалка А.Андрєєв показував шлях. 26.03.1944 року десантники непоміченними висадились на одному з причалів. Усі завдання командування були виконані відмінно. Знищіли велику кількість живої сили ворога, але живими залишилось лише 8 десантників. Вони зайняли ефективну оборону та виявили визначну майстерність, мужність, відвагу, стійкість та трималися до останку, до останньої краплини крові.