Гурток декоративно- прикладного мистецтва "Гармонія" працює в нашій школі другий рік. За цей час група учнів нашої школи під керівництвом Осьминої Наталії Олексіївни склалась як єдина творча команда.

У 2014/2015 навч.році до гуртка приєднались учні 4-А, 5-А та 5-Б класу. Вони із задоволенням підтримують пропозиції щодо організації роботи та майже кожне заняття роблять нові поробки. Початок роботи пов'язаний з опрацюванням таких матеріалів як папір, картон, оздоблювальні матеріали.

/Files/images/Времянка/2013-10-16 17.48.23.jpg

Старші вихованці взяли за правило допомагати у роботі молодшим, дають їм корисні поради щодо оформлення робіт.

На першому році навчання вихованці опанували такі техніки декоративної ручної роботи: скрапбукінг, квілінг, елементи флористики та дизайну.

На другому році навчання більша частина роботи була присвячена таким технікам: декупаж, валяння,виготовлення композицій та панно з насіння та природного матеріалу.

/Files/images/Времянка/7-а 031.jpgНаші вихованці. Керівник гуртка Осьмина Наталія Олексіївна/Files/images/Времянка/7-а 118.jpgНаші вихованці

Розклад роботи гуртка

Понеділок: 15-30 - 18-00

Середа: 15-30 - 18-00

Техніки декоративної ручної роботи

/Files/images/Времянка/7-а 001.jpg

Декупаж (від французького декупаж - «те, що вирізано») - це техніка прикраси, аплікації, декорування за допомогою вирізаних паперових мотивів. Сьогодні найпопулярніший матеріал для декупажу - це тришарові серветки. Звідси й інша назва - «серветкові техніка». Застосування може бути абсолютно безмежним - посуд, книги, шкатулки, свічки, судини, музичні інструменти, горщики для квітів, флакони, меблі, взуття і навіть одяг! Квіллінг- мистецтво бумагокрученія англійською мовою називається квіллінг - від слова Quil (пташине перо), паперова філігрань - мистецтво скручувати довгі і вузькі смужки паперу в спіральки, видозмінювати їх форму і складати з отриманих деталей об'ємні або площинні композиції. Виникло воно в середньовічній Європі, де монахині створювали медальйони, закручуючи на кінчику пташиного пера паперові смужки з позолоченими краю

/Files/images/Времянка/PC050144.JPG

Скрапбукінг. Навряд чи збереглося в історії ім'я того, хто першим придумав поєднати фотографії, листівки, пам'ятні записи і милі серцю дрібниці в «одному флаконі» і створити із звичайних речей зовсім незвичайне виріб, який захоплює все більше шанувальників з різних країн. Якщо в Вас кипить творча енергія, і Ви хочете створити свій маленький шедевр, скрапбукінг допоможе Вам! Скрапбукінг (. Від англ «лом» - вирізка і «книга» - книга, вносити в книгу) - це мистецтво оригінального, декоративного оформлення не просто альбому, а альбому-історії, щоденника, записної книжки, панно ...

/Files/images/Времянка/7-а 028.jpg

Флористика або квітковий дизайн - це мистецтво створення композицій або букетів зі зрізаних квітів, листя, трав, ягід, плодів, горіхів, декоративних трав в вазах, кулях, корзинах і інших судинах. Натуральні рослини можна доповнити штучними (саморобними) квітами і рослинами, використовувати для створення композиції камені, тканину, метал, пластик та інші матеріали.

Валяння. Тільки натуральна вовна має прядильними якостями або свойлачиваемость (при механічній або тепловлажностной обробці) і люди змогли гідно оцінити це вже близько 8000 років тому. Є навіть легенда про те, що перший валяний килим з'явився в Ноєвому ковчезі (якраз приблизно в цей час). Вівці, що пливли в ньому, трималися дружно, і коли їх шерсть падала на підлогу і намокала, вона збивати їх копитами. Коли ж все покинули ковчег, то побачили, що на підлозі лежав красивий валяний килим. З натуральною вовною дуже приємно працювати, вона тепла, жива, (її адже в основному отримують, підстригаючи овець), м'яка, різнобарвна. Така шерсть просякнута любов'ю і позитивом. Не дивно, що вона посіла помітне місце серед матеріалів для хобі. Розрізняють два способи валяння вовни: мокре і сухе (сухе валяння також іноді називають фільцеваніе, це німецьке слово, що позначає попереднє ущільнення вовни перед валянням, мається на увазі промислова валка з метою отримання щільного повсті).

/Files/images/Времянка/7-а 013.jpg Природний матеріал. Працюючи з природним матеріалом, дитина долучається до світу прекрасного: вчиться бути дбайливим господарем рідної природи, оберігати будь-яка рослина від безглуздого знищення. Найбільш часто використовуються для різних виробів шишки, хвоя, горіхи (лісові, волоські, арахіс, кедрові) і горіхова шкаралупа, каштани, жолуді, кора, береста, гілки, коріння, листя, насіння, солома, черепашки, пір'я, трава, декоративні гарбузи , яєчна шкаралупа, мох, лико. Насіння - чудовий матеріал для створення декоративних виробів, так як вони є дуже доступним природним матеріалом, їх зазвичай багато, а ще у насіння вельми різноманітна форма і фактура. А це значить, що з них можна зробити безліч різних виробів.