Пам’ятка з попередження дитячого травматизму та охорони здоров’я

1. Переходити дорогу необхідно у місцях, позначених знаком «Пішохідний перехід», на зелене світло світлофора, коли зупинитися всі транспортні засоби!!!
  2. Обходити трамвай на зупинці необхідно спереду, а авто, автобуси – ззаду.
  3. Правила протипожежної безпеки : щоб уникнути отримання травм, не підпалювати петарди, сірники, не гратися з небезпечними предметами та речовинами!!!
  4. Обережно користуватися електроприладами вдома, не залишати їх без нагляду ввімкнутими.
  5. Під час турпоходів, подорожей до лісу: розпалювати багаття тільки під наглядом дорослих, не вживати воду з природних джерел, не залишати сміття, не руйнувати пташині гнізда, бути обережним при зустрічі з свійськими та дикими тваринами. Не збирати І НЕ ВЖИВАТИ гриби, плоди, ягоди біля транспортних магістралей, високовольтних ліній електромережі. Не збирати І НЕ ВЖИВАТИ незнайомі гриби, плоди, ягоди.
  6. Під час грози, сильного вітру, шквалів знаходитись у приміщенні.
  7. Бути обережним під час літнього відпочинку на воді. Не купатися без дозволу та нагляду дорослих, не купатися в незнайомих та не об лаштованих для купання водоймах.
  8. У випадку знаходження маловідомих предметів терміново повідомити дорослих або відповідні організації, не торкатися їх і не намагатися їх знешкоджувати самостійно!!!Бажаємо Вам гарного відпочинку!

Інструкції з безпеки для учнів

З метою запобігання нещасним випадкам з дітьми та підлітками під час канікул, профілактики всіх видів дитячого травматизму напередодні літніх класними керівниками організовано проведення додаткових бесід з учнями з питань безпеки дорожнього руху, пожежної безпеки, правил користування газовими та електроприладами тощо. Шановні батьки учнів! Особливу увагу зверніть на правила поведінки дітей біля водоймищ та при виявленні вибухонебезпечних предметів.

Нагадуємо правила поведінки на воді:

- купатися необхідно в добре знайомих місцях;

- перше купання повинно бути короткотривалим (до 10 хвилин), далі в воді можна знаходитися до 20 хвилин за один раз;

- дітям старше 10 років можна купатися при температурі води вище +19С;

- купатися рекомендовано вранці і ввечері;

- не слід купатися наодинці;

- не запливати за буйки чи за огородження;

- не стрибати зі споруд та плавальних засобів, не призначених для цього;

- не підливати до коловоротів, пароплавів та катерів;

- не запливати на надувних матрацах далеко від берега;

- не купатися без нагляду дорослих;

- не пустувати у воді - це заважає оточуючим і може бути небезпечним;

- не стрибати головою вниз у місцях, де невідома глибина

Додаткові заходи щодо запобігання дитячому травматизму під час канікул

УВАГА! ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ!

- До виявлених вибухонебезпечних предметів ні в якому разі не можна доторкатись, перекладати, розряджати, ударяти, зберігати .

- Забороняється використовувати заряди для розведення вогню. - Не можна збирати і здавати в металобрухт.

- Знайшовши вибухонебезпечні предмети потрібно терміново повідомити в міліцію, школу, військомат.

Вогнепальна зброя - не забава!

Правильно і безпечно знешкодити вибухонебезпечні предмети здатні лише досвідчені фахівці. Ні в якому разі не намагайтеся робити це самі, адже це може призвести до трагічних наслідків.