Булінг (цькування)— це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Правила поведінки здобувача освіти в закладі освіти

Як запобігти булінгу в учнівській спільноті

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в ХГ № 135

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в ХГ №135 та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

План заходів щодо профілактики булінгу в учнівському середовищі ХГ № 135

Порядок розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення

Щодо захисту прав дітей, запобігання різним формам насильства та протидії булінгу

/Files/images/acoso-escolar_1.jpg

Нормативна база

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)»

Наказ МОНУ від 02.10.2018 №1047 "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами та службами.

Лист Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» від 20.07.2017 №211/10-1510 «Щодо використання навчально-методичних посібників з розвитку стресостійкості у дітей»